Вівторок, 19.03.2024, 11:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Капустинський навчально-виховний комплекс "ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок"

Реклама
Міністерство освіти і науки
Головне управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації

Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
Український центр оцінювання якості освіти
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи





Історія розвитку
Капустинського НВК

 «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»


В кінці ХІХ ст. в селі існувала церковно-приходська школа. Нині на цьому місці росте шкільний сад. Це була звичайна сільська хата, розділена на дві половини. В одній половині вчилися діти. В другій половині було приміщення для сходки. Кімната, призначена для класу, могла вміщувати до 45 осіб. В першому класі було до 13 учнів, в другому – 8-9, в третьому – 6-7 учнів. Решта учнів залишили школу через погані матеріальні умови. Викладання в школі велося російською мовою. Школа цілком залежала від церкви. Навчання починалося з того, що дітей вчили правильно хреститися, молитися. Багато часу відводилося "Закону Божому”, яким починались і закінчувались уроки. В школі вивчалась арифметика, читання, граматика і чистописання.

Навчання починалось за тиждень до Покрови і закінчувалось за тиждень до Великодня. На Різдвяні свята дітей відпускали на канікули.

В школі навчались діти переважно багатих, а діти селян-бідняків через важкі умови життя не мали можливості навчатись у школі.

Учні, які закінчили третій клас, здавали екзамени в селі Бабинці, волосному селі Сквирського повіту. На цьому закінчувалось навчання.

У церковно-приходській школі всі три класи навчались в одній класній кімнаті разом. Їх навчав один вчитель. Основним методом навчання була самостійна робота. Парти стояли попід стінами в один ряд. Вчителя годували батьки учнів, по черзі готуючи страву.

 Колишнім учням того часу залишився в памяті вчитель Коломієць. Його найбільш любили учні і жителі села. Йому вдалося привернути на свій бік дітей і жителів села старшого покоління. Цього не міг не бачити священник. Він домігся, щоб вчителя Коломійця звільнили з роботи. Згодом він загинув у громадянській війні.

З приходом революції 1917 р. і встановленням радянської влади, потяг до науки значно збільшився. Відкрились двері до школи дітям селян-бідняків. Старе приміщення школи не задовольняло вимог села. Однак куркулі були проти будівництва школи.

Залишився будинок орендаря Берка, який складався з вісьми кімнат. Орендар покинув село після революції. А хату ніби передав одному з своїх поличників. Громада наполягала на тому, щоб будинок передати під школу. Але куркулі були проти. Зав’язалась боротьба. Наумчука Михайла Степановича, який настирливо вимагав, щоб будинок орендаря Берка було віддано під школу, 
куркулі таємно вбили вночі, коли він пас коней. Громадяни села рішуче виступали проти куркулів. Хату було віддано під школу.
Після революції школа стала початковою. У 1930 р., було 
запроваджено обов
язкове 4-річне навчання, що дало можливість більшості жителям села здобути початкову освіту. В ці роки широкі маси населення почали навчатися грамоті. Громадяни, які не мали можливості раніше здобути освіту, здобували її ввечері в пунктах по ліквідації 
неписьменності, так званих лікнепах. Тоді відвідувало школу дуже багато людей. Вони вчились писати і читати.


З 1929 року почалося будівництво приміщення школи. У 1930 р., школу було відкрито. Ініціатором будівництва був Капелюшний Володимир. 
Одним з перших учнів був Наумчук Іван Федорович, який пізніше тривалий час вчителював у школі.


 У 1953 р., було впроваджено обовязкове 7-річне навчання. Навчання в Капустинській школі стало тривати теж 7 років.

У грудні 1958 р., в СРСР було прийнято закон "Про зміцнення  звязку з життям і про подальший розвиток системи народної освіти в СРСР”.

У квітні 1959 р., відповідний закон був ухвалений в Україні. З нового навчального року 
діти навчались в Капустинській школі 8 років.

 
У 1986 р., було запроваджене обовязкове 9-річне навчання.
 Старе приміщення прослужило до 1994 року.

8 грудня1994 року було здано в експлуатацію нову двохповерхову школу. Навчання розпочолося     13 січня 1995 року. Це була середня школа. В 1997 році був перший випуск 11 класу середньої школи.

З 2006 року школу перетворено в Капустинський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок".


Відомі випускники Капустинської школи:

1. Воробйов Борис Савович - випускник 1946 року, кандидат сільськогосподарських наук.

2. Титарчук Григорій Євстратійович - випускник 1958 року, працював заступником голови Володарської районної державної адміністрації.

3. Держалюк Микола Степанович - випускник 1966 року, доктор історичних наук. 

4. Аврамчук Петро Федорович - випускник 1966 року, начальник відділу освіти Володарської районної державної адміністрації.

5. Чопівський Василь Миколайович - випускник 1974 року, працював головою Володарської районної державної адміністрації.

6. Змієвський Микола Кузьмович - випускник 1952 року, 30 років працював директором школи.


 


 
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Педпреса

Капустинський НВК © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz