Історія розвитку
Капустинського НВК
«ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»
В кінці ХІХ ст. в селі існувала церковно-приходська школа. Нині на цьому місці росте шкільний сад. Це була звичайна сільська хата, розділена на дві половини. В одній половині вчилися діти. В другій половині було приміщення для сходки. Кімната, призначена для класу, могла вміщувати до 45 осіб. В першому класі було до 13 учнів, в другому – 8-9, в третьому – 6-7 учнів. Решта учнів залишили школу через погані матеріальні умови. Викладання в школі велося російською мовою. Школа цілком залежала від церкви. Навчання починалося з того, що дітей вчили правильно хреститися, молитися. Багато часу відводилося "Закону Божому”, яким починались і закінчувались уроки. В школі вивчалась арифметика, читання, граматика і чистописання.
Навчання починалось за тиждень до Покрови і закінчувалось за тиждень до Великодня. На Різдвяні свята дітей відпускали на канікули.
В школі навчались діти переважно багатих, а діти селян-бідняків через важкі умови життя не мали можливості навчатись у школі.
Колишнім учням того часу залишився в пам’яті вчитель Коломієць. Його найбільш любили учні і жителі села. Йому вдалося привернути на свій бік дітей і жителів села старшого покоління. Цього не міг не бачити священник. Він домігся, щоб вчителя Коломійця звільнили з роботи. Згодом він загинув у громадянській війні.
куркулі таємно вбили вночі, коли він пас коней. Громадяни села рішуче виступали проти куркулів. Хату було віддано під школу. Після революції школа стала початковою. У 1930 р., було
запроваджено обов’язкове 4-річне навчання, що дало можливість більшості жителям села здобути початкову освіту. В ці роки широкі маси населення почали навчатися грамоті. Громадяни, які не мали можливості раніше здобути освіту, здобували її ввечері в пунктах по ліквідації
неписьменності, так званих лікнепах. Тоді відвідувало школу дуже багато людей. Вони вчились писати і читати.
Одним з перших учнів був Наумчук Іван Федорович, який пізніше тривалий час вчителював у школі.
діти навчались в Капустинській школі 8 років.
Відомі випускники Капустинської школи:
1. Воробйов Борис Савович - випускник 1946 року, кандидат сільськогосподарських наук.2. Титарчук Григорій Євстратійович - випускник 1958 року, працював заступником голови Володарської районної державної адміністрації.
3. Держалюк Микола Степанович - випускник 1966 року, доктор історичних наук.4. Аврамчук Петро Федорович - випускник 1966 року, начальник відділу освіти Володарської районної державної адміністрації.
5. Чопівський Василь Миколайович - випускник 1974 року, працював головою Володарської районної державної адміністрації.
6. Змієвський Микола Кузьмович - випускник 1952 року, 30 років працював директором школи.